gdzie jechać rowerem


Mamy w Wilanesce wypożyczalnię rowerów elektrycznych, więc nawet bardzo długie trasy nie będą męczące.Na jednej baterii objedziesz całe jezioro Śniardwy (ponad 80 km).
Trasy Rowerowe Mazury
dla miłośników lasu

koniki polskie na półwyspie wierzba

Malownicza trasa rowerowa leśnymi drogami, blisko jezior. Ciekawostką będzie przeprawa na półwysep Wierzba promem (przygotuj ok. 10 zł). Tam możesz spotkać stada dziko żyjących Tarpanów (Koników Polskich). Dalej na trasie jest śluza Guzianka, przez którą przeprawiają się żaglówki i statki między jeziorami.

35 KM

2,5 GODZ.

PRZEPRAWA PROMEM

ŁATWA

otwórz w mapach google
dla miłośników zwierząt

Do Parku Dzikich Zwierząt

Tą trasą dojedziesz w sam środek lasu, do malowniczej wioski Kadzidłowo, gdzie znajduje się Park Dzikich Zwierząt. W Parku znajduje się około 400 zwierząt w tym wiele rzadkich i chronionych. Zobaczysz wilki, łosie, sarny i wiele innych. Wszystkie możesz poznać dzięki wycieczce z przewodnikiem po trasie wśród zwierząt, obejmującej około 2 km.Niektóre zwierzęta można także karmić i głaskać.

28 KM

2 GODZ.

LAS, RZEKA

ŁATWA

otwórz w mapach google
dla doświadczonych

wokół jeziora śniardwy

Mega ciekawa trasa, którą możesz rozciągnąć na cały dzień jeśli zechcesz spędzić czas na obserwacji Tarpanów na półwyspie Wierzba, zachwycać się widokiem na Niedźwiedzim Rogu, kąpać się na największej plaży na Mazurach w wiosce Nowe Guty albo spróbować windsurfingu na jeziorze Śniardwy.

83 KM

6 GODZ.

LAS, JEZIORA, PROM, PLAŻA

ŚREDNIA

otwórz w mapach google