Polecamy dla Ciebie


Tu zebraliśmy dla Ciebie miejsca inspirujące do fajnego spędzania czasu, które sprawią, że wakacje będą pełne fantastycznych wspomnień.
Park Linowy w Mikołajkach
dla amatorów adrenaliny

Park Linowy

najfajniejszy park w promieniu 100 km. Instalacja jest zupełnie nowa, wyposażona w najnowszy i najbezpieczniejszy system asekuracji. Cztery trasy o różnym stopniu trudności. Każdy miłośnik adrenaliny, który ukończył 4 lata znajdzie coś dla siebie. Górnej granicy wieku nie określono :)

Odległość od WILANESKI: 15 minut spacerkiem

574 547 502

Zobacz na mapie
dla miłośników natury

kajakiem po rzece Krutynia


Szlak rzeki przebiega przez kilkanaście jezior, Puszczę Piską oraz Mazurski Park Krajobrazowy. Na nabrzeżach można ujrzeć orła przedniego i orła bielika, a w wodzie gąbki, krasnorosty i pola nenufarów. Szlak porośnięty jest wspaniałymi dębami i sosnami. Wyprawa rzeką, to niebywała okazja bycia tak blisko natury. To także gratka dla amatorów fotografii w plenerze. Spływy kajakowe organizowane są przez firmy, znajdujące się praktycznie na całym szlaku. My polecamy sprawdzone KAJAKI CENTRUM, z wypożyczalnią sprzętu w miejscowości Ukta.

602 637 051

Zobacz na mapie
Mazury Atrakcje Osada Wilaneska
Trasy Rowerowe Mazury
dla miłośników zwierząt

Rezerwat Dzikich Koni

Niedaleko Osady Wilaneska (5 km), na porośniętym Puszczą Piską malowniczym półwyspie Wierzba, który otaczają jeziora Śniardwy, Mikołajskie, Bełdany i Warnołty, żyją dzikie konie - koniki polskie, potomkowie wymarłych tarpanów.

Żeby się tam dostać trzeba przepłynąć jezioro Bełdany promem.

1 GODZ. SPACEREM

Zobacz na mapie